O nas

„Z pasją dla pasji” To co robimy, robimy przede wszystkim z ogromną pasją. Nie jest to nic wymuszonego, co zrodziło się z przypadku. ROBOTEKA to projekt, który ma na celu uczyć poprzez zabawę i bawić poprzez naukę. Do pracy z dziećmi i młodzieżą trzeba mieć predyspozycje i chęci. Trzeba umieć zarażać je pasją i umieć te pasje odkrywać. A co otrzymujemy w zamian? Radość na ich twarzach, to jest dla nas bezcenne, kiedy któryś z naszych podopiecznych krzyknie: „Proszę Pana, proszę Pana. Udało się. To działa!” Radość dzieci daje nam siłę i motywuje do wzmożenia wysiłków, by uśmiech nie schodził z ich twarzy, a głowa wypełniała się mnóstwem nowych kreatywnych pomysłów.
Chętnie włączamy się w akcje non-profit, uczestniczymy w dniach otwartych, dziecięcych konferencjach, czy też zawodach robotów. Od trzech lat współpracujemy z rzeszowską fundacją „Imperium Techniki” oraz występujemy z atrakcjami dla najmłodszych podczas zawodów Robo~motion. Uczestniczymy także w mini-konferencjach dla dzieci Dexoxx4Kids.

Współpracujemy ze szkołami i przedszkolami, domami kultury oraz klubokawiarniami i miejscami, w których dzieci czują się jak w domu.Zarówno na terenie Krakowa, ale też daleko po za granicami miasta. Odwiedzamy nawet najdalsze zakątki, by dzielić się z dużymi i małymi uczestnikami warsztatów naszą wiedzą na temat robotów.

O mnie

Jakub Kasperkowicz
Spełniłem swoje marzenia uruchamiając warsztaty z robotyki i stając się właścicielem firmy: ROBOTEKA. Mój projekt współfinansowany jest z funduszu Unii Europejskiej. Cieszę się, że ktoś dostrzegł potrzebę tworzenia takich inicjatyw jak moja, które angażują dzieci i młodzież do rozwijania swoich zainteresować i pasji. Ukończyłem studia z tytułem mgr inż. na kierunku: Robotyka i Mechatronika na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i stanąłem na rozdrożu: praca w przemyśle czy edukacja? Szybko podjąłem decyzję i postanowiłem nauczać. Związałem się z macierzystym wydziałem na dwa lata, nauczając przedmiotów technicznych takich jak: roboty przemysłowe, elementy wykonawcze robotów, roboty medyczne i rehabilitacyjne, telechirurgia czy też informatyka. W tym okresie często wspominałem pracę z dziećmi w jednej z krakowskich firm, gdzie pracowałem jako instruktor robotyki przez ponad rok czasu. W mojej głowie dojrzewał pomysł o utworzeniu inicjatywy dla dzieci z moich rodzinnych stron – Rymanowa, Krosna, Brzozowa, Sanoka czy Dukli.
Biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach poszerzałem wiedzę z pedagogiki i nauczania. Pasja do Lego trwa u mnie już parę ładnych lat. To wszystko złożyło się w całość i tak narodziła się ROBOTEKA. Wierzę, że jest ona potrzebna. Jest ona przede wszystkim dla dzieci, ale także dla rodziców. Pomimo, że ROBOTEKA narodziła się w malutkiej miejscowości, chce urosnąć duża i działać, gdzie tylko będą ją chcieli. Obecnie głównie związana z Krakowem, gdzie mieszkam, ale chętnie zaproszony wybiorę się i do Krosna i do Rymanowa odwiedzając przy okazji dom rodzinny.

W zeszłym roku ukończyłem studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela, a w tym roku podjąłem pracę w jednej z krakowskich szkół. Oczywiście nie spocznę na laurach w planach mam już kolejne studia podyplomowe tym razem przygotowujące do nauki konkretnego przedmiotu. Co wybrać – matematykę czy technikę? 🙂

db8693da9e12421687f7d2b90e41f8c9